רבנים למען זכויות האדם לצה"ל: חקרו סיוע של חיילים לאלימות מצד מתנחלים קיצוניים בעינבוס ›

רעול פנים מקיים דיאלוג עם חייל צה"ל כשמאחוריו חבריו רעולי הפנים מיידים אבנים.

הארגון פנה לצבא, בהתראה לפני נקיטה בהליכים, בדרישה לחקור תיעוד של חיילי צה"ל מסייעים למתנחלים קיצוניים לתקוף חקלאים פלסטינים לפני כשבוע באדמות הכפר הפלסטיני עינבוס.

אמש, יום ב' ה-12.03.18, שלח ארגון רבנים למען זכויות האדם מכתב ליועמ"ש איו"ש, אל"מ אייל טולדנו ולאלוף פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה בדרישה לפתוח בחקירה ובמקביל להשהות באופן מיידי את החיילים והקצינים שהיו שותפים לאירוע שתועד בתאריך ה-6 למרץ 2018 על ידי מנהל מחלקת שטחים ברבנים למען זכויות האדם, זכריה סדה, סמוך לכפר עינבוס. לתיעוד המלא.

באירוע המתועד ברובו ניתן לראות כיצד כ-20 ישראלים רעולי פנים משליכים אבנים לעבר פלסטינים, וזאת בחסות החיילים שיורים באמצעים לפיזור הפגנות נגד הפלסטינים. באירוע הושחת גם טרקטור של חקלאי פלסטיני וצמיגיו נוקבו בסכיני שנשאו הפורעים. אירוע כזה מהווה יותר מאשר עמידה מנגד של חיילים לנוכח תקיפת פלסטינים, מדובר בסיוע בפועל לפשע שנאה אלים המבקש להטיל טרור על אוכלוסייה אזרחית.

ייאמר מיד, נכתב בפנייה, "העובדה כי עד כה לא ננקט כל צעד נגד החיילים, הינה בפועל הודאה רשמית, לפיה מדיניות צה"ל הינה לסייע למתנחלים רעולי הפנים לפגוע בפלסטינים. זאת ועוד, הימנעות מפעולה הינה בפעול עידוד המתנחלים הפורעים להמשיך ולקחת את החוק לידיהם. יצויין כי במקרים דומים בעבר נתקלנו גם כן באי נקיטת צעדים משמעותיים כנגד חיילים וקצינים שמעלו בתפקידם."

"בנסיבות העניין, ובשל חומרתו וההשלכות כבדות המשקל באם לא תינתן תשובה ולא ינקטו כל פעולות תוך שבועיים, יפעל ארגון רבנים למען זכויות האדם בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו, לרבות פנייה לבג"צ".

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.