מנהל השטח של רבנים למען זכויות האדם הותקף ›

תקיפה של זאכריה סדה תקיפת פלסטינים בגדה זריקת אבנים על מכוניות פלסטיניות

מנהל השטח של רבנים למען זכויות האדם הותקף לאחר פינוי מאחז ליד תפוח.

קבוצת מתנחלים צעדה ברגל לכיוון תפוח. כוח צה"ל היה צריך לנטר את הקבוצה, אך לא עשה זאת. הקבוצה התקיפה שני רכבים פלסטינים; אחד מהם הוא של מנהל השטח של רבנים למען זכויות האדם, זאכריה סדה, שניכר כי זיהו אותו וכיוונו במיוחד לתקוף אותו. הם יידו אבן גדולה לכיוון פניו, שפגעה בשמשת הרכב וריסקה אותה. מרסיסי הזכוכית נפצע זאכריה קל. רק בנס לא הסתיימה התקיפה בתוצאות קשות יותר קדם לתקיפה, מסע הסתה נרחב נגד זאכריה סדה בקרב הגורמים הקיצונים.

בסרטון זה אנו רואים את מנהל השטח של רבנים למען זכויות האדם, זאכריה סדה, נוסע ברכבו בכביש וללא שום התגרות מצדו חוטף לשמשה הקדמית אבן שמיידה צעיר, כחלק מקבוצה של מתנחלים קיצוניים.

סעיף 332 לחוק העונשין קובע כי העונש על סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה הוא עד 20 שנות מאסר. אנו מקווים שהמשטרה תתפוס את התוקף ושמערכת המשפט תעשה משפט צדק במקרה זה ותפעל לאור הציווי שחוק אחד יהיה לכם, גם כשקורבן התקיפה הוא פלסטיני.

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.