תרמו שתילי עצים לט"ו בשבט של תקווה בגדה ›

בשנת 2017, בזמן מסיק הזיתים הפלסטיני, 5582 עצי זית נפגעו, נעקרו, נכרתו או הושחתו לגמרי על ידי מתנחלים קיצוניים בגדה. זאת כמות כפולה, מהכמות שנפגעה בשנה שעברה. בין השאר, מטעי עצי הזית, בבעלות החקלאים הפלסטינים מדיר אל חאטיב נפגעו משום שההתנחלות הסמוכה הזרימה ביוב למטעים שלהם.  בשנים האחרונות חלה ירידה באלימות של מתנחלים קיצוניים, אך דווקא בשנה האחרונה שוב חזרה מגמת העלייה באלימות.

לצערנו חלק גדול מהאלימות של המתנחלים הקיצוניים מכוונת כלפי המטעים ועבודת החקלאים הפלסטינים. הפשעים האידיאולוגיים הללו, של המתנחלים הקיצוניים עוברים לרוב בלא עונש וללא מערכת חוק וצדק המתפקדת ללא משוא פנים. התוצאה היא מעין אקלים של "מערב פרוע" ואפליה, שבה למתנחלים הקיצוניים יש חסינות.

אתם יכולים לעזור להשיב את הצדק: הצטרפו אלינו ונעמוד ביחד נגד עוול. תרמו שתילי עצי זית לחקלאים שמטעיהם הושחתו – סמל נהדר של שלום, אחווה וסולידריות – וביחד נעזור למשפחות החקלאים ולדורות שיבואו אחריהם.

התרומה שלכם, תחשוף את הצד האחר של היהדות, הצד שבו אנו מכבדים את הצלם של בורא עולם, בכל בני האדם; הצד שמחפש לאפשר עבודה סדירה לחקלאים הפלסטינים ומשפחותיהם ללא חשש של פחד, אלימות, התנכלות וגניבה.

כל שתיל של עץ זית עולה לנו כ-10 דולר, כשלושים ש"ח. אתם תתרמו את העץ, אנחנו נשלים את הבאתו לאדמות החקלאים הפלסטינים ולנטיעתו במטעים של שטחי C בגדה. הנטיעות של ט"ו בשבט יערכו באדמות שמדי שנה סובלות מהתנכלויות, השחתות, אלימות ואיומים מידי מתנחלים קיצוניים.

בואו לנטוע תקווה, להחזיר אפילו במידה קטנה של שתיל עץ אחד, את הצדק באזור.

"בָּנֶיךָ, כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים– סָבִיב, לְשֻׁלְחָנֶךָ:" תהילים פרק קכח, ג'

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.