צפו: לֹא תַּסְגִּיר – כנס רבנים ואנשי חינוך בסוגיית: אחריות יהודית בסוגיית מבקשי המקלט והפליטים ›

צילום: ד"ר אריאל פיקאר

רבנים למען זכויות האדם בשיתוף עם מכון שלום הרטמן ערכו ערב של לימוד, מחשבה ופעולה – מה אנחנו כרבנים וכרבות יכולים לעשות בימים אלו. האירוע הועבר בשידור ישיר:

ההזמנה לאירוע

מדינת ישראל החליטה על גירוש כל הפליטים ומבקשי המקלט מישראל. החלטה זו התקבלה ללא דיון ציבורי, מוסרי וערכי באחריות שלנו כמדינה יהודית לגורלם של פליטים ומהגרים. כיהודים שסבלו את מועקת ההגירה וסבל הפליטות אנו מחוייבים ליחס הוגן וצודק כלפי פליטים אלו. כיהודים המצווים בתורה "לֹא תַסְגִּיר עֶבֶד אֶל אֲדֹנָיו אֲשֶׁר יִנָּצֵל אֵלֶיךָ מֵעִם אֲדֹנָיו. עִמְּךָ יֵשֵׁב בְּקִרְבְּךָ בַּמָּקוֹם אֲשֶׁר יִבְחַר בְּאַחַד שְׁעָרֶיךָ בַּטּוֹב לוֹ לֹא תּוֹנֶנּוּ" (דברים כג, טז-יז). עלינו ללמוד את נושא הפליטים בישראל ולגבש הצעות לנבחרי הציבור על מנת לעמוד במבחן המוסרי המונח לפתחנו. בכנס נשמע על מצבם של הפליטים בישראל ועל המדיניות של ממשלת ישראל בעניינם, נעסוק ביחסה של תורת ישראל לפליטים ולמהגרים, ונעלה הצעות לפעולה ועשיה כדי לקדם את הדיון הציבורי בענין.

הכינוס הרבני יתקיים ביום ג', כ"ט בטבת תשע"ח – 16.1.2018 במכון שלום הרטמן, רחוב גדליהו אלון 11, ירושלים. בתוך מכון שלום הרטמן.

16:00 – 16:30 התכנסות
16:30 – 17:15 דברי פתיחה: הרב ד"ר דניאל הרטמן; הרב נאוה חפץ
17:15 – 18:00 עדכון מהשטח: עו"ד רעות מיכאלי מנכ"לית המוקד לפליטים ולמהגרים​
18:00 – 18:45 שיעור: "כְּאֶזְרָח מִכֶּם יִהְיֶה לָכֶם הַגֵּר הַגָּר אִתְּכֶם" (ויקרא,
י"ט:לד') – הרב דוד ביגמן, ראש ישיבת מעלה גלבוע​
18:45 – 19:00 הפסקה
19:00 – 19:30 מפגש עם מבקש מקלט
19:30 – 20:30 קריאה לפעולה ודיון פתוח בהנחיית הרב ד"ר אריאל פיקאר והרב עדית לב

  • סיכום ואלבום תמונות מהאירוע

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.