גינוי התבטאות האלוף במיל' עמירם לוין שנותנת הכשר לרעיון טרנספר ומהווה תמיכה במעשה המוגדר כפשע מלחמה ›

מקור התמונה: By Laliv g (Own work) [CC BY-SA 4.0 ], via Wikimedia Commons

 

רבנים למען זכויות האדם מגנים את התבטאותו של האלוף במיל' עמירם לוין שנותנת הכשר לרעיון טרנספר ומהווה תמיכה במעשה המוגדר כפשע מלחמה.

בראיון עימו ל"מעריב", מצוטט האלוף במיל', איש מפלגת "המחנה הציוני", כמי שאומר ש"בפעם הבאה שנילחם הפלסטינים לא יישארו פה, נעיף אותם מעבר לירדן". אמירה אומללה זו יכולה ללמדנו שוב שזכויות אדם זה לא עניין של שמאל או ימין.

לוין איש רב זכויות, אך אמירתו חורגת בבוטות מתפישה מוסרית יהודית ואנושית; וגם מעוותת את התפישה של מהי עוצמה: לו בתסריט עתידי תידרש ישראל, כמעצמה צבאית חזקה, להתמודד עם איום ביטחוני מצד מדינה פלסטינית, יעמדו בפניה כלים צבאיים רבים לשמור על ביטחון אזרחי ישראל מבלי לבצע פגיעה מכוונת ובלתי מובחנת בחפים מפשע שאיתרע מזלם להיוולד פלסטינים. לעיתים לחימה היא בלתי נמנעת, אך במקום לשאוף למזער את פגיעת הלחימה באזרחים לא-מעורבים, מבקש לוין לבטל כל מגבלה מוסרית ולפרוע כל דין בינלאומי מוכר.

בין אם הם בימין או בשמאל, אל לפוליטיקאים או אישים בעלי נוכחות ציבורית לתת הכשר לרמיסת זכויות האדם. אבטליון אומר, חכמים, הזהרו בדבריכם, שמא תחובו חובת גלות ותגלו למקום מים הרעים, וישתו התלמידים הבאים אחריכם וימותו, ונמצא שם שמים מתחלל.

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.