דיווח פלסטיני: נפגעים פלסטינים מתקיפת מתנחלים נגד הכפר קוסרא ›

 בתחילת יום חמישי נורה ונהרג פלסטיני מהכפר קוסרא ופלסטינים נוסף נפצע. לפי הדיווחים הירי בא בהקשר של תקיפה אלימה ויידוי אבנים מצד פלסטינים כנגד טיול של מתנחלים וילדיהם במקום, וכמה מתנחלים נפצעו. לפי הדיווח הפלסטיני התקיפה ארעה בשטח חקלאי בבעלות פרטית של פלסטינים. לאחר כן הגיעו עשרות מתנחלים לכניסה של הכפר ויידו אבנים. 

פלסטינים מדווחים כי עשרות מתנחלים הגיעו ביום חמישי, [30.12] בשעות האחרונות לכניסה לכפר קוסרא מיידים אבנים, והרסו שמשות של אמבולנס פלסטיני במקום. עוד מדווחים הפלסטינים כי בית נפגע מאש, וכן ישנם פגועים מרימוני גז והלם בהם עושה שימוש הצבא שהגיע לשטח, כולל ילדים שנפגעו כששהו בבתים אליהם נזרקו רימונים. לא ידוע על פגיעות חמורות. הדיווחים נאספו על ידי מנהל השטח של רבנים למען זכויות האדם, זאכריה סדה.

בתחילת היום [חמישי] נורה ונהרג פלסטיני מהכפר ופלסטינים נוסף נפצע. לפי הדיווחים הירי בא בהקשר של תקיפה אלימה ויידוי אבנים מצד פלסטינים כנגד טיול של מתנחלים וילדיהם במקום, וכמה מתנחלים נפצעו. לפי הדיווח הפלסטיני התקיפה ארעה בשטח חקלאי בבעלות פרטית של פלסטינים.

ננסה לקבל תמונה מדוייקת יותר של נסיבות האירועים המצערים הללו.

גרסת פלסטינים תושבי קוסרא לתקרית הירי; כפי שנמסרה למנהל מחלקת השטח של רבנים למען זכויות האדם, זאכריה סדה:

לדברי תושבי הכפר קוסרא בעת הירי שהה החקלאי הפלסטיני שנורה ונהרג, במטע פרטי השייך לו. עוד טוענים התושבים כי בעת שנורה החקלאי הוא עבד באדמתו יחד עם משפחתו בלבד, כולל בנו בן ה-6, ובאותו הזמן לא נכחו המוני פלסטינים במקום. לטענתם הילד התקשר מהסלולרי של אביו לתושבים בכפר להודיע על הירי באביו (שבעת ההיא היה פצוע ואף בהכרה). לאחר הירי חשו למקום המוני פלסטינים והחל במקום ידויי אבנים. כך לפי עדויות ראשוניות שנמסרו מתושבי הכפר.

רבנים למען זכויות האדם קוראים לכוחות הביטחון למצות את כל אמצעי החקירה כדי לרדת לשורש הנסיבות של תקרית מצערת זו. מספיק פרטים עלו כדי לאפשר כיווני חקירה מועילים ובירור העובדות. למען הסר ספק, אנו מתנגדים בחריפות לאלימות, ובפרט כנגד אזרחים.

תגיות:

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.