עומדים בסולידריות עם עמיתנו מהאגודה לזכויות האזרח ›

עומדים בסולידריות עם עמיתנו מהאגודה לזכויות האזרח, למול מסע השמצות מסוכן נגדה, שהשפיע על שר החינוך בנט

האגודה לזכויות האזרח פרסמה כי נדהמה לגלות אתמול בערב מפרסום בתקשורת כי שר החינוך נפתלי בנט החליט לבטל את השתתפות משרדו בכנס של האגודה בנושא זכויות עובדים, שהתקיים היום. הכנס היה אמור להתקיים בשיתוף פעולה של האגודה עם משרד החינוך ומט"ח לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי. השר בנט החליט על הצעד בהמשך לקמפיין במהלכו עלו טענות חריפות כגון שהאגודה מסייעת למחבלים.

האגודה לזכויות האזרח, היא ארגון חשוב הנאבק על זכויות ברמה העקרונית: גם למי שפשעו וצריכים להיענש בחומרה נקבעו במדינת ישראל זכויות מסויימות בהליך הפלילי; וגם לבני משפחות של מחבלים, שלא פשעו בעצמם, עומדת חפותם. הקפדה על הנורמות בהליך הפלילי איננה תמיכה במעשי פשע או התנגדות לענישה חריפה של הפושעים עצמם. הפרתן של הנורמות שהמדינה עצמה קבעה, היא ערעור כל מערכת הנורמות והזכויות – ערעור שאיש לא יודע היכן ייעצר. הקושי הרגשי בהקפדה על הנורמות הללו כשהנאשמים הם מחבלים מתועבים הוא ברור, אבל דווקא כאן בא לידי מבחן היותן של הנורמות עקרונות יסוד ולא הלכי רוח ציבוריים. השימוש ברטוריקה שמייחסת תמיכה ברוצחים לאגודה לזכויות האזרח גובל בהסתה ולוקח את השיח למקום מסוכן שעלול להוביל לשפיכות דמים, כפי שכבר ארע בעבר. העובדה ששר החינוך משתף עם כך פעולה, חמורה ביותר.

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.