מבצע מיוחד ליום שלישי – יום הנתינה #GivingTuesday ›

היום, "יום שלישי של הנתינה" #GivingTuesday הוא יום שבו העולם כולו מקדיש את כוחותיו לתרום בחזרה, בכדי להפוך את הקהילות שלנו למקום טוב יותר.

היום, יש לנו הצעה מיוחדת, רבנים למען זכויות האדם יעניקו מתנה מיוחדת לתומכינו, שיתרמו היום. המשיכו לעקוב ופרטים נוספים יימסרו בהמשך #GivingTuesday

באתר "ישראל תורמת" יוסיפו תרומה משלהם של 2%, מכלל התרומות שלכם שייתקבלו במהלך היום #GivingTuesday

יום התרומות המיוחד יחל בחצות בלילה שעון ישראל, היום, בלילה שבין ה-27 ל-28 בנובמבר.

התרומה שלכם היום כחלק מ #GivingTuesday תסייע לנו לממש זכויות האדם בהרבה דרכים:

 מדי שנה, אנחנו מחנכים 500 סטודנטים הנרשמים ללימודים במכינות קדם צבאיות, על זכויות האדם וצדק חברתי.

 מרכז הזכויות שאנחנו מפעילים בחדרה לתושבי האיזור, מסייע לאלפי אזרחים/יות מדי שנה להתמודד מול הבירוקרטיה הבלתי אפשרית של ההוצאה לפועל, רשות המיסים, דמי אבטלה, ביטוח לאומי ועוד. בתוך כך, אנחנו עושים הכול לפצח את הביורוקרטיה הבלתי חדירה, להיאבק בחברות אטומות ובחוקים מפלים.

 חלק לא קטן מהמאבקים הממוקדים, שאנחנו מנהלים בשם האזרחים השקופים והמוחלשים עוברים באמצעותנו לכנסת. אנחנו מעצימים את הקולות של האזרחים החיים תחת עוני, בתוך וועדות הכנסת ודורשים את מימוש המסורת היהודית של צדק חברתי, בתוך מערכת החוק הישראלית.

 אנחנו נוטעים מחדש מאות שתילי עצים במטעים פלסטינים שעציהם נעקרו, נכרתו, נשרפו או ניזוקו בידי מתנחלים קיצוניים. בכל שנה אנחנו יוצאים לט"ו בשבט של נטיעות של סולידריות ישראלית-פלסטינית.

 אנחנו מבטיחים את הפרנסה ואת מימוש הגישה של חקלאים פלסטינים לאדמות שלהם. אנחנו מתאמים את כניסת החקלאים עם הצבא, פועלים נגד אלימות מתנחלים קיצוניים. הסיוע שלנו מעניק תקווה לחקלאים הכפריים הפלסטינים בגדה.

 אנחנו פועלים נגד הניסיון של מתנחלים קיצוניים לממש את תפיסת העולם הקיצונית שלהם על קדושת העיר חברון ועומדים בסולידריות נגד הדחיקה של פלסטינים משטח המוגדר כ-H2 ונמצא תחת שליטה ישראלית.

 אנחנו מחזירים את החיוך לפנים של יותר מ-200 ילדי הג'הלין החיים בעוני באזור מישור אדומים, שחלק מהקהילות שלהם עומדות בפני סכנת הריסה וגירוש. אנחנו מסייעים להם בפעילויות בית הספר, מחנה הקיץ, וטיולים לים; כמו גם מסייעים ליוזמה מקומית להעצמת הנשים הבדואיות.

בואו נחזק ביחד את עבודת רבנים למען זכויות האדם בשלל המאבקים, ביום אחד של תרומה, שתהפוך את האיזור שבו אנו חיים, למקום טוב יותר. עזרו לנו לכבד את צלם אלוקים בקרב כל בני ובנות האדם.

GivingTuesday2017FBbackground

תגיות: ,

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.