עדכון לתומכינו התרומה עבורנו, שעוכבה בבנק הפועלים, נכנסה סוף סוף לחשבוננו ›

בנק הפועלים

עדכון לתומכינו התרומה עבורנו, שעוכבה בבנק הפועלים, נכנסה סוף סוף לחשבוננו

כזכור, בעיתון "הארץ" נחשף כי תרומה גדולה שהועברה לנו מקרן פילנתרופית שבראשה עומד איש עסקים יהודי, שותף דרך לארגוננו מזה שנים רבות, עוכבה על ידי בנק הפועלים. בזמן פרסום הכתבה, אחת מעילות עיכוב התרומה מצד הבנק הייתה דרישה לאישור 46א של מס הכנסה שאין ברשותנו ושאיננו דרוש לשם קבלת תרומות לפי החוק. בנוסף, זמן רב מידי סירב הבנק להעביר אלינו את רשימת הדרישות המלאה מבחינת מסמכים ואישורים שיניחו את דעתו. בכל עת שסיפקנו מסמכים שנדרשו, עלתה דרישה למסמכים אחרים. שבועות לאחר קבלת התרומה הבנק ניאות לבסוף לפרט את כלל המסמכים הנוספים הדרושים לטענתו.

אילו היינו מקבלים, סמוך לעת העברת התרומה אלינו, רשימה מלאה של המסמכים הנחוצים (והרלוונטים לתחום הרגולציות והחוקים בתחום הבנקאות והפילנתרופיה), היינו שמחים להמציא מסמכים אלו במהירה, התרומה הייתה עוברת בזמן סביר, והארגון לא היה נפגע. אנו מצרים על ההתנהלות הזו מצד בנק הפועלים שהפכה את מה שיכול היה להיות הליך קצר ופשוט להליך ארוך ומסב נזק.

אלו אבנים מיותרות על הדרך במלחמתנו על דמותה המוסרית של המדינה.

Photo: By יעקב (Own work) [CC BY-SA 3.0 )], via Wikimedia Commons

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.