שלושה פלסטינים הותקפו על ידי קיצוניים ישראלים ואחד נפצע קל במסיק ›

WhatsApp Image 2017-11-08 at 10.44.39

שלושה פלסטינים הותקפו על ידי קיצוניים ישראלים ואחד נפצע קל בעת עבודת מסיק זיתים שתואמה עם צה"ל.

בסביבות עשר בבוקר היום הותקפו שלושה פלסטינים שעסקו בעבודת המסיק סמוך לכפר עוריף שנמצא ליד יצהר. החקלאים הפלסטינים עבדו במקום בתיאום עם הצבא. לאחר התקיפה הגיעו למקום כוחות משטרה וצבא. חקלאי מבוגר שנפצע קל בפניו נחבש. רק לפני מספר ימים עיכבו מתנחלים מיצהר את עבודות החקלאים פלסטינים למרות תיאום מוקדם עם הצבא.

אנו קוראים לצה"ל – צבא ההגנה לישראל אנו קוראים לעשות מאמצים מיטביים על מנת להשיב הביטחון באזור, מבלי לפגוע בזכויות האדם.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.