מתנחלים עיכבו עבודה מתואמת של חקלאים פלסטינים ואיימו, גם אל מול נוכחות כוחות הביטחון ›

מתנחלים עיכבו עבודה מתואמת של חקלאים פלסטינים ואיימו, גם אל מול נוכחות כוחות הביטחון.  רק אחרי כשעתיים וחצי של עיכוב שפגעו ביום המסיק הצליחו הפלסטינים להמשיך בעבודתם. אחד המתנחלים איים לפגוע במנהל מחלקה ברבנים למען זכויות האדם.

בבוקר, יום א', ה-05.11.17, הגיעו חקלאים פלסטינים מחאוורה למסוק מטע השייך להם וזאת לאחר תיאום עם צה"ל. את המוסקים ליווה זאכריה סדה, מנהל מחלקת השטח של רבנים למען זכויות האדם. עם הגיעם לשטח נכנסו אליו מתנחלים מיצהר הסמוכה והפריעו לעבודות, תוך שאחד מהם מאיים על זאכריה ""יבוא היום שלך יא חתיכת כלב"". כוחות הביטחון שנכחו במקום חשו שהם לא מספיקים כדי לסלק המתנחלים. למקום הגיעו לבסוף כוחות נוספים של מג"ב, משטרה וצה"ל, אך אפילו למולם פעיל ימין קיצוני ידוע אחר, צבי סוכות, מבשר לחקלאים הפלסטינים כי היום הם לא ימסקו "בגלל הפוליטיקה של זאכריה"; עוד הוא מסביר בציניות כי למסוק מטע שזמן רב לא נכנסו אליו זו פרובוקציה, למרות שהמטע שייך לאותם חקלאים ושהם נכנסים אליו בכל שנה. סוכות גם מרהיב וטוען כי המטע מוזנח ובכלל לא מניב זיתים. הוא לא מזכיר כמובן כי המטע אכן במצב קשה בשל התנכלות של קיצוניים. רק אחרי כשעתיים וחצי של עיכוב שפגעו ביום המסיק הצליחו הפלסטינים להמשיך בעבודתם.

צפו סרטונים מהאירוע:

  • ניסיונות להרחיק חקלאי פלסטיני מחווארה מאדמתו ליד יצהר

  • מתנחלים מיצהר הפריעו ואיימו לעבודות חקלאים פלסטינים מחווארה

  • מתנחל מיצהר מאיים על חיי זאכריה בשל ליווי מסיק שתואם עם צה"ל

  • מתנחלים קיצוניים מפריעים למסיק פלסטיני שתואם עם צה"ל

***

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.