מסיק ישראלי-פלסטיני בדיר אל חטאב ›

Untit1led25.5coll1age

ביום שני [23.10] יצאנו למסיק זיתים ישראלי-פלסטיני מוצלח בדיר אל חטאב. אנו זקוקים למתנדבים/ות נוספים. הירשמו 02-6482757.

מדי שנה מתנדבים ומתנדבות באים לסייע לחקלאים הפלסטינים במסיק. השנה היבול גדול והמטעים פוריים. אך צל כבד מאיים על המסיק. השנה חזינו בגל גניבות מהמסיקחקלאי דיר אל חטאב ראו איך שכניהם בהתנחלות של אלון מורה מזרימים ביוב לחלק מהמטעים שלהם ואיך עציהם מתו, מתנכלים הניחו מסמרים לפנצ'ר מכוניות של חקלאים פלסטינים באדמות מוראייר וכוחות הביטחון מעניקים ימי גישה מוגבלים למטעים. החקלאים לא יכולים באמת לבדוק מה קורה עם המטעים שלהם.

סולידריות במסיק

כאן אנחנו נכנסים ומסייעים. ההתנדבות שלנו למסיק הישראלי-פלסטיני מונעת את ההתנכלויות, ומסייעת לעבודה יעילה יותר בתוך ימי הגישה המוגבלים למטעי עצי הזית הפוריים. אנו מביאים תקווה שיכולה להיות סולידריות ישראלית בגדה למרות המשטר הצבאי.

נוכל להסיע אותכם מירושלים, ראש העין [רכבת שמגיעה מהמרכז] ומנקודות איסוף נוספות. אנא הירשמו בבקשה בטלפון 02-6482757

תנו יד לחקלאים הפלסטינים ובואו נסייע להם לסיים את המסיק הזיתים בהצלחה.

YouTube Preview Image

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.