פרידה מהרב יהושע הברמן ›

הרב יהושע הברמן
בתמונה: הרב יהושע הברמן ז"ל

רבנים למען זכויות האדם מביעים צער עמוק על פטירת הרב יהושע הברמן, זכרונו לברכה. אנחנו משתתפים בצער המשפחה, החברים, חברי הקהילה ותלמידיו. הרב הברמן היה רב, מורה וחבר לדרך של אנשים מדתות רבות. הוא גם היה אב, בן זוג וסבא אהוב. בעבודתו הבין-דתית השתקפה מחוייבותו לכבוד האדם. זוהי מורשתו שממשיכה להתקיים אצל רבים, שהושפעו עמוקות מהמפגש עימו.

הרב הברמן היה אביה של ג'ודי פורמן וחתנו של מייסד רבנים למען זכויות האדם הרב דוד פורמן, זצ"ל.

במשך שמונה עשרה שנים, הרב הברמן היה רב בכיר אמירטוס של "וושינגטון היברו קונגרגיישון" (קהילת וושינגטון העברית). הקהילה פרסמה הספד ודברי פרידה באתרה.

אנחנו מביעים את השתתפותינו בצערה של בתו ג'ודי ומשפחתה, וכל מי שהוא היה יקר לליבם.
מִן הַשָּׁמַיִם תְּנֻחָמוּ.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.