מאסטרים יפנים של שיאצו ביקרו את ילדי הג'הלין ›

מה הוביל אותנו לרקוד את הריקוד "יש לנו תייש" יחד עם מאסטרים של טאו שיאצו מיפן עם ילדים פלסטינים משבט הג'הלין באמצע הַמִּדְבָּר?

הזמנתי את חברי, ליסה נעמי בית טלסניק, לבוא איתי למחנה. ליסה פגשה באותו הזמן קבוצה של טאו שיאצו, עם המאסטר הבינלאומי שלהם מיפן ומשתתפים מכל העולם. ליסה מייד חשבה להזמין אותם למחנה הקיץ של ילדי הג'הלין. לאחר כ-72 שיחות טלפון, הנסיעה תוכננה. וכך קבוצה של 30 אנשי טאו שיאצו, שליסה הביאה איתה מגוון של ניירות אוריגמי צבעונים, קימונו, מוסיקה, קליגרפיה והרבה שירה, הגיעה ביום שני בבוקר ונכנסה לחיי ילדי שבט הג'הלין.

2_censored

מאוחר יותר חוכמת המזרח הרחוק מצאה את עצמה רוקדת לצלילי הדבקה הבדואית הסוערת. ליסה ואני התרגשנו מהמפגש המדהים בין המזרח הרחוק לבין המזרח תיכון והעזנו ליזום את הריקוד "יש לנו תיש".

היה מדהים לראות  כיצד היפנים וילדי הג'הלין התחילו מיד לרקוד לקצב שיר ילדים עברי ישן. בהזדמנות נוצרו זוגות שיצרו גשר של רקדנים שמתחתיו רקדו זוגות אחד אחרי השני כמו גלי מים, שיצרו את הגשר הבא. באותו רגע היה ברור שיחד יצרנו, בנינו ורקמנו גשר אמיתי בין תרבויות שונות או בין אנשים.

תמונות, סרטון וטקסט ע"י נטלי ארפי, מתנדבת של רבנים למען זכויות האדם, אחראית על תוכניות הקיץ עם שבט הג'הלין 

  • נשמח לכל התנדבות, סיוע ועזרה לשבט הפלסטיני של הג'הלין, אנא פנו לרב יחיאל גריינימן  [email protected]

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.