מאסטרים יפנים של שיאצו ביקרו את ילדי הג'הלין ›

1_censored

מה הוביל אותנו לרקוד את הריקוד "יש לנו תייש" יחד עם מאסטרים של טאו שיאצו מיפן עם ילדים פלסטינים משבט הג'הלין באמצע הַמִּדְבָּר?

הזמנתי את חברי, ליסה נעמי בית טלסניק, לבוא איתי למחנה. ליסה פגשה באותו הזמן קבוצה של טאו שיאצו, עם המאסטר הבינלאומי שלהם מיפן ומשתתפים מכל העולם. ליסה מייד חשבה להזמין אותם למחנה הקיץ של ילדי הג'הלין. לאחר כ-72 שיחות טלפון, הנסיעה תוכננה. וכך קבוצה של 30 אנשי טאו שיאצו, שליסה הביאה איתה מגוון של ניירות אוריגמי צבעונים, קימונו, מוסיקה, קליגרפיה והרבה שירה, הגיעה ביום שני בבוקר ונכנסה לחיי ילדי שבט הג'הלין.

2_censored

מאוחר יותר חוכמת המזרח הרחוק מצאה את עצמה רוקדת לצלילי הדבקה הבדואית הסוערת. ליסה ואני התרגשנו מהמפגש המדהים בין המזרח הרחוק לבין המזרח תיכון והעזנו ליזום את הריקוד "יש לנו תיש".

היה מדהים לראות  כיצד היפנים וילדי הג'הלין התחילו מיד לרקוד לקצב שיר ילדים עברי ישן. בהזדמנות נוצרו זוגות שיצרו גשר של רקדנים שמתחתיו רקדו זוגות אחד אחרי השני כמו גלי מים, שיצרו את הגשר הבא. באותו רגע היה ברור שיחד יצרנו, בנינו ורקמנו גשר אמיתי בין תרבויות שונות או בין אנשים.

תמונות, סרטון וטקסט ע"י נטלי ארפי, מתנדבת של רבנים למען זכויות האדם, אחראית על תוכניות הקיץ עם שבט הג'הלין 

YouTube Preview Image
  • נשמח לכל התנדבות, סיוע ועזרה לשבט הפלסטיני של הג'הלין, אנא פנו לרב יחיאל גריינימן  [email protected]

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.