הישג וניצחון משפטי לחופש הביטוי: בית המשפט השלום בירושלים הוציא צו הטרדה מאיימת כנגד המתנחלת ענת כהן בעקבות אירוע תקיפה אלימה ›

WhatsApp Image 2017-07-30 at 14.11.17

אריאל גולד, פעילה יהודיה מניו יורק הפועלת נגד הכיבוש, הגישה ביום א', 30.7 לבית המשפט השלום בירושלים, באמצעותינו, בקשה להוצאת צו הטרדה מאיימת לענת כהן, מתנחלת מהיישוב היהודי בחברון. זאת, בעקבות אירוע תקיפה אלימה שהתרחש ביום רביעי (ה- 26.8), במהלכו כהן בעטה וסטרה בפניה של גולד. עו"ד יאיר נהוראי, מנהל המחלקה המשפטית של רבנים למען זכויות האדם, מייצג את גולד. 

ב-2.8 רשמנו הישג לרבנים למען זכויות האדם וניצחון משפטי לחופש הביטוי: בית המשפט השלום בירושלים הוציא צו הטרדה מאיימת כנגד המתנחלת ענת כהן, לבקשתנו. בעקבות התקיפה האלימה של המתנחלת הקיצונית ענת כהן את הפעילה האמריקאית אריאל גולד, הוצאנו צו המרחיק ומונע מהגב׳ כהן להתקרב ולתקוף שוב את גולד. אין מקום לאלימות!

YouTube Preview Image

"בשעה שצעדתי ברחוב השוהדא ביום חמישי בבוקר, בדרכי לתחנת האוטובוסים, ניגשה אליי המתנחלת ענת כהן, בעטה בי, הטרידה אותי מילולית ואף סטרה לי בפני", מספרת גולד. "התקיפה אירעה בזמן שחיילים שנמצאו במקום סירבו לבקשתי להתערב ולהגן עלי מפניה. אני מאמינה שהמניע לתקיפה שלי בידי גב' כהן הוא שנאה למעשי, כיהודיה מצפונית, ולהתנגדות שלי לכיבוש."

מארגון רבנים לזכויות האדם נמסר:

"ההתקפה על גולד היא תקיפה פוליטית שמטרתה היא אחת: השתקה והרתעת פעילים מלפעול בהתאם לצו מצפונם. גם אם הגב' כהן או אחרים לא מסכימים עם דעותיה או עם מעשיה של גולד, אין לנקוט באלימות המאיימת על הדמוקרטיה ועל חופש הביטוי. זוהי תקיפה פוליטית במטרה להשתיק ולהגביל את חופש הביטוי".

עוד בתקשורת:

WhatsApp Image 2017-08-02 at 14.13.46WhatsApp Image 2017-08-02 at 14.13.45

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.