הישג וניצחון משפטי לחופש הביטוי: בית המשפט השלום בירושלים הוציא צו הטרדה מאיימת כנגד המתנחלת ענת כהן בעקבות אירוע תקיפה אלימה ›

אריאל גולד, פעילה יהודיה מניו יורק הפועלת נגד הכיבוש, הגישה ביום א', 30.7 לבית המשפט השלום בירושלים, באמצעותינו, בקשה להוצאת צו הטרדה מאיימת לענת כהן, מתנחלת מהיישוב היהודי בחברון. זאת, בעקבות אירוע תקיפה אלימה שהתרחש ביום רביעי (ה- 26.8), במהלכו כהן בעטה וסטרה בפניה של גולד. עו"ד יאיר נהוראי, מנהל המחלקה המשפטית של רבנים למען זכויות האדם, מייצג את גולד. 

ב-2.8 רשמנו הישג לרבנים למען זכויות האדם וניצחון משפטי לחופש הביטוי: בית המשפט השלום בירושלים הוציא צו הטרדה מאיימת כנגד המתנחלת ענת כהן, לבקשתנו. בעקבות התקיפה האלימה של המתנחלת הקיצונית ענת כהן את הפעילה האמריקאית אריאל גולד, הוצאנו צו המרחיק ומונע מהגב׳ כהן להתקרב ולתקוף שוב את גולד. אין מקום לאלימות!

"בשעה שצעדתי ברחוב השוהדא ביום חמישי בבוקר, בדרכי לתחנת האוטובוסים, ניגשה אליי המתנחלת ענת כהן, בעטה בי, הטרידה אותי מילולית ואף סטרה לי בפני", מספרת גולד. "התקיפה אירעה בזמן שחיילים שנמצאו במקום סירבו לבקשתי להתערב ולהגן עלי מפניה. אני מאמינה שהמניע לתקיפה שלי בידי גב' כהן הוא שנאה למעשי, כיהודיה מצפונית, ולהתנגדות שלי לכיבוש."

מארגון רבנים לזכויות האדם נמסר:

"ההתקפה על גולד היא תקיפה פוליטית שמטרתה היא אחת: השתקה והרתעת פעילים מלפעול בהתאם לצו מצפונם. גם אם הגב' כהן או אחרים לא מסכימים עם דעותיה או עם מעשיה של גולד, אין לנקוט באלימות המאיימת על הדמוקרטיה ועל חופש הביטוי. זוהי תקיפה פוליטית במטרה להשתיק ולהגביל את חופש הביטוי".

עוד בתקשורת:

WhatsApp Image 2017-08-02 at 14.13.46WhatsApp Image 2017-08-02 at 14.13.45

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.