חשד לפשעי שינאה בתורמוס עיא ובורין: עקירות וכריתות עצי זית במטעי כפרים פלסטינים ›

IMG_20170625_112347_936
בתמונה.: עצי זית כרותים במטעי הכפר בורין

יום אחר יום, חשד לפשעי שינאה בגדה שכוללים עקירות וכריתות עצי זית במטעי כפרים פלסטינים.

חשד פשע שינאה במטעי הכפר הפלסטיני בורין

אתמול בבוקר ראשון [25.6] גילינו ש-45 עצי זית כבני 40 שנה נכרתו באזור בורין, מתחת ליצהר, ליד כביש 60. במקום רוססה כתובת "נקמה".

חשד לפשע שינאה במטעי הכפר הפלסטיני תורמוס עיא

שלשום, שבת [24.6] בצהריים נתגלו 12 עצי זית כרותים במטע השייך לכפר תורמוס עיא, פלסטיני שנכח במקום תיעד קבוצת מתנחלים שלטענתו קשורים לפשע וכן את ההגעה של כוחות הביטחון לשטח כשהמתנחלים עוד נוכחים במקום. ככל שאנו יודעים איש לא עוכב לחקירה לבחינת מעורבותו בנושא. רבנים למען זכויות האדם יפעלו לברר את פרטי התקרית.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.