עדכון – נדחה הדיון בבג"צ על עתיד הכפר הפלסטיני חאן אל אחמר ›

han alhamar

עדכון – נדחה הדיון בבג"צ [(2242/17)] על עתיד הכפר הפלסטיני חאן אל אחמר; לא יתקיים דיון השבוע. הדיון בבג"צ נדחה ל-25 בספטמבר, 2017. 

הדיון בבג"צ ( יוזמה של מתנחלים מכפר אדומים) בעניין בית הספר בחאן אל אחמר ידון בדרישה לביצוע צו הריסה נגד בית הספר היחיד בכפר (רקע על הסיפור).

רקע:

חאן אל אחמר הוקם בטרם החלה ישראל לשלוט בגדה, ותושביו הם תושבי הנגב לשעבר שלאחר הקמת ישראל ברחו או גורשו לשטח הגדה, אזור מישור אדומים, שם קבעו את ביתם, אך מעולם לא זכו להכרה כיישוב בשל אורח החיים המסורתי שלהם. מול הכפר הבדואי הזה, מהעניים והדלים בכפריי הגדה, שמתקיים ללא חשמל ומים, ניצב כפר אדומים, עם כל התשתיות, שמאכלס את האליטה של ישראל – השר אורי אריאל, ואישים מהממסד כמו אריה אלדד וסליי מרידור גרים בו. מצד אחד יישוב בעל כוח כלכלי, פוליטי וצבאי; מצד שני יישוב עני שמפריע לשכנים המבוססים עד שהם עותרים נגדו לבג"צ. בוא נאמר: לא, לא נסכים להריסת הכפר או בית הספר שבו.

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.