סקירה על האפלייה במדיניות הביטחונית בגדה ›

לא לפי מידת האיום; לפי מוצא – סקירה מטעם רבנים למען זכויות האדם על האפליה השיטתית הגלומה במדיניות הביטחונית בגדה, והפועלת כנגד הפלסטינים.

בסקירה מודגם כי גם לנוכח סיטואציות ביטחוניות דומות, התנהלות הכוחות משתנה דרסטית לפי הזהות של התוקפים והקורבנות, ולא קשורה רק בחומרת האיומים.

לאחר שבועות בהן תועדו אנשי כוחות הביטחון מתעלמים משורה של תקיפות מצד מתנחלים קיצוניים כלפי פלסטינים, אנו מבקשים להציג מסמך מקיף המרכז מגמות של אפלייה במדיניות הביטחונית בגדה.

מטרתנו בסקירה זו היא לעבור מהסתכלות על הפרטים האלימים להסתכלות מערכתית: אנשים אלימים וקיצוניים יש בשני העמים; מזווית של זכויות האדם השאלה היא איך נוהגות הרשויות מול תופעת האלימות הלאומנית, הטרור ופשעי השנאה. בסקירה זו נדגים כיצד בסיטואציות ביטחוניות דומות הפעולות והמדיניות של כוחות הביטחון שונה לפי הזהות הלאומית של התוקפים והמותקפים. בסקירה זו ליקטנו מידע קיים על כמה ממישורי האפליה במדיניות הביטחונית בגדה, היא רחוקה מלהיות סקירה שלמה.

לסקירה המלאה: מדיניות ביטחונית מפלה נגד הפלסטינים בגדה

סקירה על האפלייה במדיניות הביטחונית בגדה:

Download the PDF file .

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.