עמידה מנגד של חיילים וקצינים בעת שמתנחלים קיצוניים תוקפים את בורין ›

עמידה מנגד

הנה תיעוד של אירוע חמור שבו קצינים וחיילי צה"ל עמדו עם מתנחלים קיצוניים שיידו אבנים לעבר הפלסטינים. כל זאת אירע בערב יום ראשון [21.5] בשטח בי, בצמוד לבתים של הכפר הפלסטיני של בורין. הקצינים פקדו על הפלסטינים לעזוב את המקום, למרות שזה הכפר והאדמות שלהם. החיילים דרכו נשק וכוונו אותו לפלסטינים. על המתנחלים הפורעים, המרוחקים כקילומטר מהמאחז הקרוב גבעת רונן, כוחות הביטחון הגנו, לכל היותר, נזפו בהם על יידוי אבנים שנעשה לנגד עיניהם. לא ידוע לנו על מתנחלים עצורים בתקרית.

האירוע החמור החל כשהכפר בורין הותקף על ידי מתנחלים קיצוניים. איש השטח של ארגון "יש דין" נחבל מאבן בירכו ונזק נגרם לרכב של מתאם השטח של רבנים למען זכויות האדם, זאכריה סדה. כאמור, שוב חזינו בתופעה של עמידה מנגד של חיילים לנוכח התקיפה, ושימוש בגז מדמיע דווקא נגד הפלסטינים הנמצאים בשטח כפרם

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

 

YouTube Preview Image
  • קרדיט: זאכריה סדה מרבנים למען זכויות האדם

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.