תיעוד: המתנחל בחאוורה דורס מפגינים שהקיפו את רכבו ולאחר מכן המון פלסטיני מתנפל על רכבו ›

screenshot_20170519_103257

המתנחל בחאוורה נראה דורס מפגינים פלסטינים, שהקיפו את רכבו, לפני שהם תקפו את הרכב. תיעוד חדש ממצלמת אבטחה, באדיבות מחלקת השטח שלנו.

אפשר לראות שטרם אירוע הדריסה מפגינים מקיפים וחוסמים את האוטו של המתנחל אך לא פוגעים בו מלבד לנופף בשלטים. בשלב הזה גם אמבולנס פלסטיני עובר לנתיב מול הרכב. כאן פותח המתנחל בנסיעה מהירה ודורס מספר מפגינים פלסטינים – אולי כי נלחץ, אולי כי זעם על החסימה. יש לציין שהמתנחל לא מבודד, ושממש סמוך לשם ניצב ג'יפ צבאי, שאף מגיע תוך שניות לזירה. אבל עד שהג'יפ הצבאי מגיע הפלסטינים תוקפים בזעם את האוטו שדרס את חבריהם, ואז המתנחל יורה בהם והורג אחד מהם ואז הג'יפ הצבאי מגיע, ההמון מתפזר ורק מרחוק עדיין מיידים אבנים לעבר הרכב והג'יפ הצבאי.
צולם במצלמת אבטחה, באדיבות מחלקת השטח של רבנים למען זכויות האדם.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.