סדרת סרטונים מתעדת תפקוד לקוי או חסר של חיילים מול יידוי אבנים מצד מתנחלים בתקרית בבורין ›

כל קטעי התיעוד קשורים לתקרית שהתרחשה בבורין ב-10.05.17 כשקבוצה של פלסטינים ומתנחלים התקרבו כדי לכבות אש שאיימה הן על הפלסטינים והן על מאחז סמוך. במקום החל יידוי אבנים של מתנחלים וככל הנראה גם מהצד הפלסטיני, אך נעצר רק נער פלסטיני. מתנחלים ניסו להרחיק פלסטינים מהאש שאיימה על המטע שלהם כך שייתקשו לכבות אותה. רקע על התקרית פה.

החל מ-0:19 סדרת ידויי אבנים מצד מתנחלים רעולי פנים שנראים ממש מתקרבים לבתים של הכפר בורין. חיילים שמגיעים למקום, נראים מתקרבים באיטיות ואדישות יחסית לזירה, ולפי שפת גופם נראה שהם נוזפים במתנחלים להתרחק אך לא עושים כל מאמץ לעצור מי מהם ואפילו לא פועלים במהירות ובדחיפות המתבקשת. חשוב גם לציין שמרגע שהמתנחלים כיבו את האש שמסכנת אותם הם יידו אבנים רבות על הפלסטינים כדי שייתקשו לכבות את האש המסכנת את המטעים הפלסטיניים. גם זה חלק מהחומרה של האירוע

שתי קבוצות של מתנחלים ופלסטינים, חלקם רעולי פנים ניצבות זו מול זול ליד הדליקה. המתנחלים [יותר במעלה הגבעה] מיידים אבן [דקה 1.04-1.06] אך החיילים מתעלמים. לעומת זאת חייל יורה בתחילת הסרטון באוויר לכיוון הפלסטינים כדי לפזרם. חיילים גם מונעים גישה מחקלאי פלסטיני שרוצה לכבות אש המתקרבת למטע שלו.

שוב ידויי אבנים ורק מורים למתנחלים להתרחק:

עימות פיזי בין חיילים למתנחלים תוקפים אבל ללא מעצרים

כרונולוגיה של התנכלויות לפלסטינים בגדה

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.