סדרת סרטונים מתעדת תפקוד לקוי או חסר של חיילים מול יידוי אבנים מצד מתנחלים בתקרית בבורין ›

WhatsApp Image 2017-05-10 at 20.35.57

כל קטעי התיעוד קשורים לתקרית שהתרחשה בבורין ב-10.05.17 כשקבוצה של פלסטינים ומתנחלים התקרבו כדי לכבות אש שאיימה הן על הפלסטינים והן על מאחז סמוך. במקום החל יידוי אבנים של מתנחלים וככל הנראה גם מהצד הפלסטיני, אך נעצר רק נער פלסטיני. מתנחלים ניסו להרחיק פלסטינים מהאש שאיימה על המטע שלהם כך שייתקשו לכבות אותה. רקע על התקרית פה.

החל מ-0:19 סדרת ידויי אבנים מצד מתנחלים רעולי פנים שנראים ממש מתקרבים לבתים של הכפר בורין. חיילים שמגיעים למקום, נראים מתקרבים באיטיות ואדישות יחסית לזירה, ולפי שפת גופם נראה שהם נוזפים במתנחלים להתרחק אך לא עושים כל מאמץ לעצור מי מהם ואפילו לא פועלים במהירות ובדחיפות המתבקשת. חשוב גם לציין שמרגע שהמתנחלים כיבו את האש שמסכנת אותם הם יידו אבנים רבות על הפלסטינים כדי שייתקשו לכבות את האש המסכנת את המטעים הפלסטיניים. גם זה חלק מהחומרה של האירוע

YouTube Preview Image

שתי קבוצות של מתנחלים ופלסטינים, חלקם רעולי פנים ניצבות זו מול זול ליד הדליקה. המתנחלים [יותר במעלה הגבעה] מיידים אבן [דקה 1.04-1.06] אך החיילים מתעלמים. לעומת זאת חייל יורה בתחילת הסרטון באוויר לכיוון הפלסטינים כדי לפזרם. חיילים גם מונעים גישה מחקלאי פלסטיני שרוצה לכבות אש המתקרבת למטע שלו.

YouTube Preview Image

שוב ידויי אבנים ורק מורים למתנחלים להתרחק:

YouTube Preview Image

עימות פיזי בין חיילים למתנחלים תוקפים אבל ללא מעצרים

YouTube Preview Image

כרונולוגיה של התנכלויות לפלסטינים בגדה

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.