כך חולצו ישראלים מכפר פלסטיני ›

8762419_C

מערוץ 2: "שני ישראלים נכנסו היום (שישי) בשוגג לכפר קוצרא, מזרחית להתנחלות תפוח: השניים, שבתחילה נחשדו כמתנחלים שהגיעו למקום על מנת להתפרע, חולצו בשלום על ידי שוטרים פלסטינים. ארגון רבנים למען זכויות האדם סייע לחילוצם של השניים."

"נכבדי הכפר תיאמו את השבת השניים לידי צה"ל: גם רכז השטח של רבנים למען זכויות האדם, זאכריה סדה, מיהר למקום על מנת לסייע בסיום האירוע בשלום. בארגון רבנים למען זכויות האדם הדגישו כי תקרית זו באה על רקע מתיחות רבה בשל אירועים של פשעי שנאה וטרור באזור, המופנים גם כנגד תושבים פלסטינים מהכפר קוצרא."

נמשיך להיאבק בכיבוש, ובינתיים לנסות לפעול למען זכויות האדם גם במסגרת זו.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.