תיעוד: שוטרים וחיילים עוצרים פלסטיני בטענה לידויי אבנים ומתעלמים מידויי אבנים של מתנחלים לעברם ולעבר הפלסטינים במקום ›

תיעוד: שוטרים וחיילים עוצרים פלסטיני בטענה לידויי אבנים ומתעלמים מידויי אבנים של מתנחלים לעברם ולעבר הפלסטינים במקום

ביום רביעי [10.5] הגיעו מתנחלים ופלסטינים לזירת שריפה בקצה של מטע זיתים השייך לפלסטינים מבורין, מתחת למאחז גבעת רונן. לא ברור לנו מה מקור האש, רק ידוע שהיא התפשטה לכמה כיוונים. המתנחלים החלו לכבות את האש שעולה לכיוון המאחז, הפלסטינים באו לכבות את האש שמתקדמת עוד לכיוון עצי הזית שלהם. לטענת הפלסטינים בשלב הזה מתנחלים תקפו אותם באבנים.

WhatsApp Image 2017-05-10 at 17.18.47

חיילים ושוטרים שהגיעו לזירה עצרו נער פלסטיני שלטענתם יידה גם הוא אבנים, והתעלמו מיידוי האבנים של המתנחלים. יצויין כי ידויי האבנים מצד המתנחלים נמשך גם בעת מעצר הנער הפלסטיני, כשהאבנים המייודות לעבר הפלסטינים מסכנות גם את השוטרים והחיילים שנכחו במקום בצמוד להתקהלות הפלסטינית. למרות זאת אנשי כוחות הביטחון לא פועלים נגד המתנחלים התוקפים.

לרוב אנו עדים לעמידה מנגד בעיקר של חיילים למול אלימות מצד מתנחלים קיצוניים, במקרה זה גם השוטרים התעלמו מהאלימות.

הנה הם המתפרעים שכוחות הביטחון מפחדים לגעת בהם. אלו שלא נעצרים כמעט אף פעם, בניגוד לפלסטינים. הנה תוכלו לראות אותם יורדים מהמאחז הלא חוקי, וכמו אלים נשארים ללא פגע, גם כשהם נוהגים באלימות ומסכנים את כל האיזור כולו בשם היהדות

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.