שבוע אחרי, עוד התקפות על הכפר הפלסטיני עוריף ›

מתנחלים קיצונים עוריף

ביום שבת [29.4] תיעדנו כיצד מתנחלים קיצונים תקפו את הכפר הפלסטיני של עוריף בצפון הגדה. מוניר סולימאן, תושב עוריף נפצע בשתי רגליו. המתנחלים טוענים שההתקפה בוצעה בשל הצתה שיזמו פלסטינים ליד ההתנחלות. גם אם טענת המתנחלים נכונה וגם אם לאוו, אין שום הצדקה להתקפה על ישוב פלסטיני, שחורגת מהגנה עצמית. האירוע החמור מתרחש במסגרת משטר צבאי, שמדיניותו הביטחונית מפלה לרעה את האוכלוסייה הפלסטינים לעומת המתנחלים.

YouTube Preview Image

מצגת זאת דורשת JavaScript.

עידכון: זהו מוניר סולימאן, בן 55, שאושפז בבית חולים רפידיה בשכם עם שתי רגליים שבורות, אחרי שהוכה בידי מתנחלים קיצוניים עם מוטות ברזל.

Munir Suliman 55 years injured

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.