תיעוד: חיילים מתעלמים מיידוי אבנים מצד מתנחלים; הצבא מחליף את מערכת המשפט ›

screenshot_20170403_103301

במהלך השבת ירדו מתנחלים קיצוניים מכיוון המאחז גבעת רונן לכפר בורין והחלו ליידות אבנים לעבר התושבים בטענה כי הללו גנבו מהם חמור. הפלסטינים השיבו ביידוי אבנים. הצבא הגיע לזירה, התעלם מיידוי האבנים מצד המתנחלים [ראו בסרטון], ירה גז מדמיע לעבר הפלסטינים, לקח את החמור ומסר אותו למתנחלים. החמור לא נלקח למשמורת עד לבירור הטענות, ולא ידוע לנו על חקירה שנעשתה לבירור העובדות קודם למסירתו לידי התוקפים.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

רבנים למען זכויות האדם: התקרית בבורין מבטאת את ביזוי השבת בידי מתנחלים קיצוניים שתקפו ביום הקדוש.  כוחות הביטחון פעלו במקרה זה כצד שמסייע לתוקפים ומתעלם מיידוי אבנים לעבר הפלסטינים, ובכל אופן לא כרשות שאמורה לשמור על הסדר ולברר תלונות על גניבה באופן מסודר ומעמיק. אסור שכוחות הביטחון יהפכו מראשות מסודרת האמונה על שמירת הביטחון ובירור העובדות לגורם כוחני הפועל לטובת קיצוניי הגבעות.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.