חקלאים פלסטינים מדווחים כי הותקפו בידי ישראלים לצד חיילים שלא התערבו ›

WhatsApp Image 2017-03-06 at 10.33.14
צילום ההתנכלות: זאכריה סדה.

חקלאים מהכפר פרעתה מדווחים כי הם הותקפו על ידי ישראלים, שבאו מכיוון המאחז חוות גלעד, בעת שחרשו את אדמתם בתיאום עם הצבא. במקום נכחו חיילים שלפי הדיווח עמדו לא התערבו בנעשה, בוודאי שלא עצרו את התוקפים.

פעיל השטח שלנו, זאכריה סדה עם נהג הטרקטור שהותקף.

פעיל השטח שלנו, זאכריה סדה עם נהג הטרקטור שהותקף.

WhatsApp Image 2017-03-06 at 10.33.18

האישה הפלסטינית שהותקפה. צילום: זאכריה סדה.

WhatsApp Image 2017-03-06 at 10.33.17

האישה הפלסטינית שהותקפה. צילום: זאכריה סדה.

אישה פלסטינית נפצעה קל מיידוי אבנים ונזק נגרם לאחד הטרקטורים. לפי הדיווח 3 ישראלים הגיעו עם רכב, יצאו מתוכו ותקפו עם אבנים ובקבוקים שיידו לעבר החקלאים.

גם אתמול בלילה וגם היום בבוקר העבירו נציג רבנים למען זכויות האדם למת"ק התראה שצפויה אלימות בחריש במיקום זה.

צילומים: זאכריה סדה.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.