פנו אלינו אם אתם מתקשים/ות לקבל את החזר סכום הערבות המגיע לכם מידי המשטרה ›

aids-1886383_1920

"אזרחים רבים שנחקרים בתחנות המשטרה ומשוחררים בסיום ההליך במתן ערבות כספית טוענים כי הם מתקשים לקבל חזרה את כספם, גם בחלוף זמן הערבות. מנתונים שהתקבלו בבקשת חופש המידע של ארגון "רבנים לזכויות אדם" עולה כי הפער בין הסכום הכולל שקיבלה המשטרה מכספי ערבויות לאלו שהחזירה לאזרחים בין השנים 2012-2015 הוא יותר מ-15 מיליון שקלים." (יניב קובוביץ, עיתון "הארץ")

על מנת להיאבק בתופעה, אנו בארגון "רבנים לזכויות אדם" פונים אל הציבור – אם את/ה יודע/ת על מקרה בו מישהו מתקשה לקבל את החזר סכום הערבות המגיע לו מידי המשטרה, אנא צרו עימנו קשר. יחד נוכל לברר את גודל התופעה ולהביא לשינוי בהליך המסורבל הקיים עדיין.

אם שוחררת בערבות לפני יותר משישה חודשים ולא קיבלת את כספי הערבות בחזרה, אנחנו כאן כדי לעזור לך!

צרו עימנו קשר: [email protected]

 

פרסום לפייסבוק ערבות1-170108

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.