פירות ההצלחה המשפטית: חקלאים פלסטינים הצליחו לגשת לאדמותיהם הסמוכות למאחז הלא חוקי אביגיל ›

WhatsApp Image 2017-01-12 at 15.19.12

לפני כחודש בדיון בבג"צ דרשנו לאפשר לחקלאים מהעיירה יטא להגיע ולחרוש את החלקים מאדמותיהם הסמוכים למאחז הלא חוקי אביגיל שבדרום הר חברון. אחרי שכמעט ונמנעה הגעתם של הפלסטינים לאדמה, הצליחה היום (12.1) המחלקה המשפטית של רבנים למען זכויות האדם לתאם, למרות הכל, את כניסת הפלסטינים לאדמותיהם, כך שיתאפשר להם לחרוש אותן.

בתקופה זו של השנה, תקופת החריש, חקלאים פלסטינים רבים נדרשים לתאם את כניסותיהם לאדמותיהם הפרטיות מול הצבא. לעיתים תכופות הבקשות לא נענות בחיוב, וגם כשהתשובה חיובית לא פעם ניתנים אישורי כניסה למספר ימים נמוך מהצורך החקלאי הנדרש.

אנו, ברבנים למען זכויות האדם, מסייעים ומנסים לעזור בתיאומים האלה.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.