הכרה בסיוע “רבנים למען זכויות האדם” בעיתון הפלסטיני הגדול בשטחים הכבושים ›

1909570_1176417989036618_3520227811986789060_n

הידיעה הבאה הופיעה בעיתון פלסטיני הגדול "אל-קודס", שמופץ בשטחים הכבושים, זכינו להכרה בתפקיד של רבנים למען זכויות האדם בסיוע לחקלאים מסינג'ל לחרוש את אדמותיהם סמוך להתנחלות גבעת הרא"ה. 

רבנים למען זכויות האדם מסייעים לחקלאים מיותר משלושים כפרים בצפון הגדה המערבית להשלים בבטחה את עבודתם החקלאית. עבודתם מונעת התנכלויות של מתנחלים אלימים. בנוסף, הימצאות הרבנים למען זכויות האדם ופעילים/ות בשטח גורמת לרשויות הישראליות לתת הסברים על אי מימוש זכויות האדם ולהבטיח שהפלסטינים יהיו מסוגלים כפי שמחייב החוק לעבד את אדמותיהם, ללא הטרדה מצד מתנחלים קיצוניים.

הכרה בסיוע “רבנים למען זכויות האדם” בעיתון הפלסטיני הגדול בשטחים הכבושים. הידיעה הבאה הופיעה בעיתון פלסטיני הגדול "אל-…

Posted by ‎שומרי משפט – רבנים למען זכויות אדם‎ on Monday, March 14, 2016

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.