לא נשכח את הרצח של כולתום אגבאריה, אסור לשתוק על אלימות נגד נשים ›

בתמונה שצולמה במצעד זכויות האדם בתל אביב, מימין לשמאל: יריב מוהר, כולתום אגאברייה זצ"ל, עאישה סידאווי והרב סיגל אשר

פעילה שלנו במרכז הזכויות בחדרה, כולתום אגבאריה, נרצחה. המוות שלה לא פורסם בכלי התקשורת. כשעלה הפרויקט של "הארץ" על נשים שנרצחו כולתום לא הופיעה בו. פנינו לצוות הארץ והם הוסיפו את כולתום וסיפורה. כולתום הייתה פעילה חברתית, חלק מקבוצת הפעילות שבלעדיה לא היינו עומדים בהתנגדות המוצלחת שלנו לתוכנית ויסקונסין. היא פעלה במרכז הזכויות בחדרה, היא נאמה בכנסת ישראל, כחלק מהפעילות שלנו במאבק נגד העוני והיא לימדה אותנו פרק על עמידה זקופה למימוש זכויות האדם. לא נשכח את פעילותה ונזכיר את זכרה בכל עת. יהי זכרה ברוך

 

לא יכולנו לשתוק כשהרצח של כולתום אגבאריה נותר מחוץ לכלי התקשורת

כולתום אגבאריה נרצחה בזמן צוק איתן ביום שישי בלילה. הרצח הופיע לזמן קצר באתרי החדשות בערבית בליל הרצח, וזהו. בתוך המלחמה כלי התקשורת בעברית לא סיקרו את הרצח כלל.  צוות מרכז הזכויות וקבוצת הפעולה כאבו מאוד את הרצח, ההרגשה הייתה שהכל קורה אצלנו בבית פנימה. "הארץ פירסם" פרויקט גדול (ומבורך) על אלימות נגד נשים. הם ליקטו את שמות הנשים שנרצחו מאז 2011. כולתום לא הייתה ברשימה שלהם גם.  פנינו אליהם וסיפרנו להם את הסיפור של כולתום. הם בדקו, והסיפור של כולתום, לראשונה, מופיע בתקשורת. תודה! 

כולתום הייתה מנהיגה. היא הייתה הלב של קבוצת הפעולה. קבוצת הפעולה שבלעדי החברות בה לא היינו מצליחים לבטל את תוכנית ויסקונסין, קבוצת הפעולה שהמשיכה לעבוד גם אחרי שהתוכנית בוטלה – כי יש עוד כל כך הרבה לתקן.  במשרד החדש שלנו בחדרה אנחנו מתכננות פינת יצירה לילדים לזכרה של כולתום, שהילדים שלה היו הדבר החשוב ביותר בחייה.  יהי זכרה ברוך.

كلثوماغباريهقتلتفياوجالحربعلىغزه "الجرفالصامد" يومالجمعهليلا. لميتذكرهاوسائلالاعلامولمتتداولقضيتها. مقتلهاهز   طاقمالعملفيمركزالحقوقومجموعةالعملالتيكانتكلثومجزءفعالمنها, والاحساسانماحدثكانهنافيداخلنا. في الاونه الاخيره نشرتجريده "هارتس" مشروعكبيرعنالعنفضدالنساءكلثوملمتكنعلىقائمتهم  رغمانقائمتهمشملتاسماءالنساءالتيقتلتمنذسنه 2011.

توجهناللجريدهواخيرنا  المسؤولين  عنقصةمقتلكلثومفحصواالامروقصةكلثومتنشر لاول مره في وسائل الاعلام العربيه, شكرا كلثومكانتقائدهوقلبالمجموعهالنابض, المجموعهالتيلولاهاعملهالماكانباستطعتناابطالبرنامجويسكونسين. مجموعةالعملاستمرتبالعملايضابعدابطالخطهويسكونسينلانمازالامامناالكثيرلنغيره.

والانوبعدانتقالنالمكتبناالجديدسوفنقيمزاويةللاطفللتخليدذكرىكلثوموالتيكاناولادهااهمماتملك رحمهاالله.

עאישה, סיגל ועדית عايشه.سيجل وعيديت