ארגון רבנים למען זכויות האדם מברך על פסיקת בג"ץ לסגור את המתקן "הפתוח" חולות ›

תגובת העותרים לפסיקת בג"ץ כי יש לסגור את מתקן "חולות" בתוך שלושה חודשים

בפסק דין שניתן אתמול, קבעו שופטי בג"ץ ברוב של 7 מול 2 כי מתקן "חולות" ייסגר בתוך 3 חודשים וכי עד לסגירתו, מי שיוחזקו בו יתבקשו להתייצב פעמיים ביום במקום שלוש. כמו כן, בוטל הסעיף לפיו ניתן להחזיק במשך שנה בכלא "סהרונים" מבקשי מקלט שנכנסו לישראל לאחר החלת החוק. פסק הדין ניתן בעתירה דחופה שהוגשה ב-15.12.13 בידי ארגוני זכויות אדם, ובהם האגודה לזכויות האזרח, בדרישה לבטל את התיקון החדש (תיקון מס' 4) לחוק למניעת הסתננות ("חוק ההסתננות2").

העותרים יוצגו על ידי עורכי הדין עודד פלר ויונתן ברמן מהאגודה לזכויות האזרח, אסף וייצן ונמרוד אביגאל מהמוקד לפליטים ומהגרים – (לשעבר מוקד סיוע לעובדים זרים), ענת בן-דור ואלעד כהנא מן התוכנית לזכויות פליטים של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, ואסנת כהן ליפשיץ מהקליניקה לזכויות מהגרים של החטיבה לזכויות אדם במרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

תגובת המוקד לפליטים ולמהגרים, האגודה לזכויות האזרח, א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בישראל, קו לעובד, רופאים למען זכויות אדם ואמנסטי אינטרנשיונל ישראל:

"בית המשפט הבהיר היום פעם נוספת, באופן חד משמעי וחריף, כי המדיניות כלפי מבקשי מקלט לא יכולה להסתכם בכליאה המונית של אנשים חפים מפשע או הזנחה מוחלטת של הנושא. אנו קוראים לממשלה: זה הזמן לפעול באופן אמיתי למען תושבי דרום תל אביב ומבקשי המקלט גם יחד – על ידי השקעת כספים בשיפור שירותי הרווחה, הבריאות והדיור במקומות המאכלסים מבקשי מקלט, ויצירת פיזור טבעי של הקהילות על ידי הענקת רישיונות עבודה מוסדרים ותמריצים לבעלי עסקים ברחבי הארץ".

"הלב מבין את הקשיים, אך הדעת אינה סובלת את הפתרון שנבחר" (השופט פוגלמן, מתוך פסק הדין).

(הטקסט מתוך אתר "האגודה למען זכויותה האזרח")

בתמונה למעלה: חלק מכלא "קציעות" שבסגרתו נמצא מתקן "חולות", מתוך ויקיפדיה.cc: wikipedia

***

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.