עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ה: קריאה של אנשי חינוך לשמירת צלם אנוש ›

הנה קריאה של אנשי חינוך לשמירת צלם אנוש במיוחד בימים קשים אלו, שיזם נמרוד אלוני:

בסיוע הנדיב והחברי של שר החינוך הרב שי פירון ואבי קמיניסקי (יו"ר איגוד מנהלי מחלקות החינוך), השקנו את ה"קול קורא" החינוכי שלנו בפני ציבור מנהלי מחלקות החינוך.

אין זו עצומה ואיננו מתכוונים להמשיך בהחתמה. המטרה היא שעכשיו יופץ המסמך אל כל בעל תפקיד במערכת החינוך – במינהל החינוכי, במכללות לחינוך, לפרחי ההוראה ולמרצים, למנהלי בתי ספר ולמורים, לתנועות הנוער וארגונים חינוכיים – והכול כקוד אתי או עמדה ערכית בסיסית המאתגרת אותנו אנשי החינוך לשמש בחברה מופתים לתרבות שיח פלורלסיטית וסובלנית, יחס הומני לאחר, הקפדה מוסרית ונהגים דמוקרטיים – כמו גם התייצבות בוגרת, אחראית ומכובדת שאינה משלימה עם גזענות, הסתה, בריונות פוליטית, סתימת פיות ופשעי שנאה.  הדברים שמצוינים במינשר כמו גם דברים שאמר אתמול שר החינוך בדבר העובדה ש"פטריוטיות ללא מוסריות בקלות מתדרדרת לפשיזם" ושהאתגר הוא ביכולת להפגין גם סולידריות ישראלית עזה, גם הקפדה מוסרית ודמוקרטית וגם סובלנות כלפי אחרים שעמדותיהם שונות משמעותית משלנו.

תודה גדולה לכל השותפים ואנא הפיצו בכל אתר ואתר עד אחרוני משתמשי הקצה – כי הדיבור יוצר מציאות, וגם עם על פי רוב הגמוניה נתפסת בימינו בהקשרים שליליים, הקפדה על צלם אנוש של כל אחד ואחת והתייצבות לביסוס תרבות דמוקרטית היא ההגמוניה התרבותית הבסיסית שמשרת אותנו שווים, חופשיים ואחרים.

נמרוד אלוני

hinuch

*

רבנים למען זכויות האדם משתתפים בצערו של קולגה שלנו, עיסאם יונס, מנכ"ל הארגון העזתי לזכויות האדם – מרכז אל-מיזאן לזכויות האדם, על מות אביו, חמותו ואחייניתו בהפצצות האחרונות.

*

DANIELרבנים למען זכויות האדם שולחים תנחומים למשפחתו של דניאל טרגרמן בן ה-4, שנהרג מירי רקטות מרצועת עזה, ואנו מגנים בחריפות את ההתקפות שהביאו למותו. אין כאב גרוע יותר מלקבור ילד. ליבנו מתאבל עם משפחת טרגרמן וכל ההורים שאיבדו את הילד שלהם בסכסוך העקוב מדם. שלא תדעו צער!

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.