הצטרפו הערב לעצרת מחאה בסולידריות עם מבקשי המקלט הכלואים ב"חולות" וב"סהרונים" בכיכר הבימה ›

הצטרפו היום, יום שלישי 8 ביולי בשעה 20:00 תתקיים עצרת מחאה בסולידריות עם מבקשי המקלט הכלואים ב"חולות" וב"סהרונים". בעקבות האירועים הקשים במדינה החליטו מארגני ההפגנה לקיים עצרת ללא נאומים, בכיכר הבימה (ולא כיכר רבין). אנו מתנצלים על ריבוי ההודעות בנושא.  הצטרפו אלינו להפגין את תמיכתנו במבקשי המקלט ולומר להם: לא שכחנו אתכם, נמשיך להיאבק בדרישה לביטול כליאתכם.

unnamed

ב-27 ביוני החלו מאות ממבקשי המקלט הכלואים במתקן הכליאה "חולות" ללא תאריך שחרור לצעוד לעבר גבול מצרים במחאה על כליאתם בישראל. הם ביקשו לחצות את הגבול אל מצרים ולבקש מנציבות האו"ם לפליטים כי תפרוש עליהם את חסותה ותמצא פתרון עבורם. חיילי צה"ל עצרו אותם ומנעו בעדם לעבור את הגבול. הצועדים סירבו לחזור אל מתקן "חולות" ונשארו  במקום שבו הוקם מעין "מחנה פליטים" זמני. כעבור יומיים פינו פקחי רשות ההגירה (בתמונה למעלה) ושוטרים את מבקשי המקלט מהמקום תוך שימוש בכוח רב ואלימות קשה. המוחים נלקחו לכלא "סהרונים" שם הם כלואים עכשיו לפרקי זמן שונים. המצב של חבריהם ב"חולות" קשה והייאוש שם גובר.

צפו בקטעי וידיאו מהפינוי האלים:

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.