הצטרפו הערב לעצרת מחאה בסולידריות עם מבקשי המקלט הכלואים ב"חולות" וב"סהרונים" בכיכר הבימה ›

10002930_709458979115863_7312034690877254540_n

הצטרפו היום, יום שלישי 8 ביולי בשעה 20:00 תתקיים עצרת מחאה בסולידריות עם מבקשי המקלט הכלואים ב"חולות" וב"סהרונים". בעקבות האירועים הקשים במדינה החליטו מארגני ההפגנה לקיים עצרת ללא נאומים, בכיכר הבימה (ולא כיכר רבין). אנו מתנצלים על ריבוי ההודעות בנושא.  הצטרפו אלינו להפגין את תמיכתנו במבקשי המקלט ולומר להם: לא שכחנו אתכם, נמשיך להיאבק בדרישה לביטול כליאתכם.

unnamed

ב-27 ביוני החלו מאות ממבקשי המקלט הכלואים במתקן הכליאה "חולות" ללא תאריך שחרור לצעוד לעבר גבול מצרים במחאה על כליאתם בישראל. הם ביקשו לחצות את הגבול אל מצרים ולבקש מנציבות האו"ם לפליטים כי תפרוש עליהם את חסותה ותמצא פתרון עבורם. חיילי צה"ל עצרו אותם ומנעו בעדם לעבור את הגבול. הצועדים סירבו לחזור אל מתקן "חולות" ונשארו  במקום שבו הוקם מעין "מחנה פליטים" זמני. כעבור יומיים פינו פקחי רשות ההגירה (בתמונה למעלה) ושוטרים את מבקשי המקלט מהמקום תוך שימוש בכוח רב ואלימות קשה. המוחים נלקחו לכלא "סהרונים" שם הם כלואים עכשיו לפרקי זמן שונים. המצב של חבריהם ב"חולות" קשה והייאוש שם גובר.

צפו בקטעי וידיאו מהפינוי האלים:

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.