הכירו את ד"ר מאיר בוזגלו שישתתף באירוע המרגש לציון 25 שנה לרבנים למען זכויות האדם ›

ד"ר מאיר בוזגלו. cc: ויקיפדיה

הכירו את ד"ר מאיר בוזגלו שישתתף באירוע המרגש לציון 25 שנה לרבנים למען זכויות האדם

ד"ר מאיר בוזגלו הוא פילוסוף ישראלי, מרצה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים. עוסק בפילוסופיה של המתמטיקה, הלשון והיהדות. בוזגלו פעיל בקידום חינוך שוויוני, בקידום הוראת המתמטיקה ובחידוש מסורת הפיוט.

מאיר בוזגלו הוא בנו של רבי דוד בוזגלו, מגדולי פייטני מרוקו. בוזגלו כתב עבודת הדוקטורט בנושא "הפילוסופיה של המתמטיקה של שלמה מימון" בהנחיית גלעד ברעלי ושמואל שקולניקוב.

אחד הפרויקטים המרכזיים בהגותו של בוזגלו הוא הנסיון להגדיר את המושג "מסורתיות" כמושתתת על ערך המסירה התרבותית הבין דורית. לדידו, בקרבם של היהודים המסורתיים נמצאת היצירתיות הדתית הגדולה ביותר והחשובה ביותר להמשך קיום הדת כגוף חי ופורה.

מאיר בוזגלו היה מיוזמי חידוש מסורת הפיוט בישראל, במיזמים כ"קהילות שרות" ו"ידידי, השכחת" שהתאגדו תחת אתר האינטרנט Invitation to Piyut – אתר הפיוט בו הוא משמש כחבר הוועדה האקדמית. חבר הגרעין המייסד של עמותת קֶדמה לחינוך עיוני שיוויוני בשכונות ובעיירות.

בשנת 2013 נבחר בוזגלו להדליק משואה בטקס המרכזי של יום העצמאות ה-65 למדינת ישראל.

צפו: רינו צרור מראיין את ד"ר מאיר בוזגלו

התמונה למעלה: ד"ר מאיר בוזגלו. cc: ויקיפדיה

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.