פעילי זכויות פלסטינים של רבנים למען זכויות האדם מגנים על מתנחלים קיצוניים בקוסרא ›

1464643_622840257777736_1380107862_n
בתמונה: מתנחלים שנכנסו לתקוף את הכפר קוסרא ונתפסו, מועברים לצבא בידי הפלסטינים. צילום: זאכריה, איש השטח הפלסטיני של "רבנים למען זכויות האדם".

שחרור המתנחלים מכפר קוסרא

פלסטינים מכפר קוסרא דיווחו אתמול (7.1) כי הם מחזיקים בשמונה מתנחלים שנכנסו לכפר כדי לתקוף אותו באלימות ונתפסו על ידי התושבים. הפלסטינים הזעיקו את כוחות הביטחון הישראלים. לבסוף העבירו הפלסטינים את המתנחלים התוקפים שנתפסו לידי כוחות הביטחון. זאכריה, איש השטח הפלסטיני של "רבנים למען זכויות האדם", איש השטח הפלסטיני של "יש דין", ותושבים מהכפר ופעילי זכויות נוספים, סייעו להביא לפתרון מהיר, חלק ובטוח של הפרשייה הזו, ולהרגיע את הרוחות.

רבנים למען זכויות האדם קוראים לכוחות הביטחון לתגבר את האבטחה באזור ולמנוע תג-מחיר והמשך הפורענויות כנגד הפלסטינים.

בנוסף, אנו מודים לשותפינו מ"יש דין", שמלווים את התושבים משפטית וגובים עדויות על אלימות. עורכות הדין של רבנים למען זכויות האדם מטפלות בתיקים דומים בכפר הסמוך ג'אלוד, הסובל גם הוא מקיצוניי אש קודש.

עוד על הפרשה בתקשורת

  • כתבה בחדשות ערוץ 10, דיווח בקול ישראל וערוץ 9.

אירוע תג מחיר באדמה ליד יצהר
פלסטיני מהכפר מאדמה מדווח שהבוקר (8.1) התבצע ניסיון הצתה של רכב וריסוס כתובות בכפר הפלסטיני שליד יצהר. הכתובות שרוססו "ד"ש מאש קודש" ו"נקמה", מרמזות על כוונה לנקום את תפיסת חבורת תג מחיר מהמאחז אש קודש שניסתה אמש לפגוע בכפר קוסרא, נתפסה ע"י הפלסטינים, ונמסרה לכוחות הביטחון.

תג מחיר באדמה ליד יצהר

המציתים לא הצליחו להביא לנזק כבד יותר לרכבים משום שהופתעו על ידי אותו פלסטיני, בעל מסעדה, שהשקים קום לעבודתו. אותו פלסטיני גם מדווח כי בעת מנוסתם ניסה לחסום את התוקפים והם ניסו לדרוס אותו כשברחו עם המכונית. הוא מציין כי היה נסער ומבוהל, וכי התקרית התרחשה מהר מאוד, ולכן לא הספיק לרשום את מספר לוחית הרישוי.

אודות רבנים למען זכויות האדם

שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי. שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי. שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים. שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.