שלחו מכתב: שר הרווחה מאיר כהן ("יש עתיד"): אל תקפיץ את האבטלה בדרום ›

cc: ויקיפדיה

מחר, יום ד', ה-6.11.13 תתכנס ועדת הפנים של הכנסת לדיון ראשון בהצעת החוק לקראת הכנתה לאישור בקריאה שניה ושלישית. הועדה אמורה להתכנס אחת לשבוע עד לסוף חודש דצמבר והערכה היא שהחוק יובא לאישור בתחילת השנה הבאה. פראוור תעקור כארבעים אלף בדואים מביתם ותגרום להגדלת האבטלה בדרום. לכן אנו מבקשים שתפנו לשר הרווחה, תושב הנגב, מר מאיר כהן, ותשאלו אותו האם הוא תומך בהגדלת האבטלה בקרב הבדואים בנגב פי 4; האם הוא תומך בתוכנית פראוור?

שר הרווחה יתמוך בהגדלת האבטלה?

אנו בטוחים שהשר כהן, כמי שבא מאזור הסובל מאבטלה ומצוקה, וכאיש מוסרי, לא ייתן לכך יד:

פנו למר מאיר כהן ובקשו תשובות:  [email protected]

נוסח מוצע:

לכבוד שר הרווחה תושב הנגב, מר מאיר כהן,

האם תתמוך בהגדלת האבטלה בקרב הבדואים בנגב פי 4; האם הוא תתמוך בחוק בפראוור?

  • לפי ניתוח נתוני הביטוח הלאומי תוכנית פראוור צפויה להקפיץ את האבטלה הקרב הבדואים בנגב פי 4.
  • כך תעמיס התוכנית של שירותי ותקציבי הרווחה ותחמיר בעיות חברתיות בקרב אוכלוסייה שגם ככה היא ענייה במיוחד, לרעת כל תושבי הנגב.
  • לבדואים לרוב אין ברירה אלא לעסוק בחקלאות. בהינתן שהבדואים מתפרנסים מהקרקע ושאין להם לרוב מקצוע מניב אחר, ניתוקם מהחקלאות והעברתם לעיירות גוזר עליהם אבטלה ועוני כבד עוד יותר מזה שהם כבר שרויים בו. פרקי התעשייה המובטחים כמענה לכך כבר קיימים בחלקם סביב עיירות הבדואים והוכיחו את עצמם כפתרון חלקי ביותר, ובהסתכלות על התמונה הכללית – כפיתרון כושל [כאמור יש פי 4 יותר אבטלה בעיירות לעומת בכפרים הבדואים]
  • האם שר האמון על הרווחה ייתן יד לצעד כזה?

בברכה,

***

מידע נוסף

cc: ויקיפדיה

אודות רבנים למען זכויות האדם

רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה מעל מאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.