המחלקה הבין-דתית

1

המחלקה הבין-דתית של "רבנים למען זכויות האדם" נוסדה בינואר 2015, מתוך חיבור בין המועצה הבין-דתית המתאמת בישראל (ICCI) ושל ארגון "רבנים למען זכויות אדם", ארגון שהוקם על ידי רבנים במטרה לפעול למען קידום זכויות אדם מתוך תפיסה וקול יהודיים.

מטרת העל של המחלקה הבין-דתית היא לרתום את משנתן וערכיהן של שלוש הדתות המונותיאיסטיות – יהדות נצרות ואיסלם – כמקור לפיוס ולדו-קיום עבור מנהיגי הדת ואנשי הקהילות, מתוך הנחה כי הם צריכים להיות חלק מהפתרון ולא חלק מהבעיה. בפעילותה מתמקדת המחלקה באנשי דת, צעירים ואנשי חינוך  שיכולים לשמש כסוכני שינוי ולהפיץ מסרים של קיום משותף לקהילותיהם.

המחלקה היא גם הסניף הישראלי של 'דתות למען שלום' (Religions for Peace), ארגון בין-דתי בין לאומי, אשר לו סניפים בכל רחבי העולם.

המרכז לחינוך בין-דתי בישראל

המרכז מציע תוכניות קצרות – הרצאות, פאנלים וסיורים לימודיים  –  הבנויות על פי צרכי הקבוצות השונות, ומעודדות חקירה וגילוי עצמי דרך התנסות בשטח ומפגשים עם אנשים מקומיים הפעילים בדיאלוג בין-דתי. להזמנת תוכנית צרו קשר איתנו.

אקטיביזם בין-דתי

המחלקה הבין דתית חברה פעילה ב"פורום תג מאיר", קואליציה המאגדת מעל 50 ארגונים בארץ, המתנגדים לפעילויות גזעניות או אנטי דתיות בכלל, ולפעילויות "תג מחיר" בפרט. בנוסף, הפורום מעביר פעילויות חינוך, ומקיים לובי בכנסת.

המחלקה שמחה לשתף פעולה עם ארגונים ואנשים הפועלים למען קיום מטרות המחלקה, ושותפה באירועים שונים המקדמים שיח, היכרות ושיתוף פעולה כמו גם צמצום הפערים ואחוי הקרעים בין הדתות והלאומים השונים בישראל/פלסטין.

צוותי אברהם

בתמיכתו של הפורום האברהמי (Abrahamic Forum) מגרמניה, אנו מביאים צוותים של אנשי דת משלושת הדתות אל קהלים שונים בחברה הישראלית, היהודית והערבית כאחד, במתנ"סים, בתי ספר ועוד. קיומו של שיח בין-דתי בפני הקהל הרחב מאפשר את הרחבת השיח הזה במקומות בהם הוא כמעט ולא נכח עד כה.

תוכניות נוספות, אירועים ופעילויות

  • בארץ:

אירועים מיוחדים – סמינרים מותאמי קבוצה, ארוחות איפטר וחגים יהודיים, סדרת הרצאות בשיתוף פעולה עם מוסדות כמו מכון ון-ליר בירושלים, והרצאות אורח מיוחדות.

  • בחו"ל:

הרצאות וסופי שבוע עם רבנים ורבות ועמיתים בצפון אמריקה, אירופה ומקומות אחרים. למידע נוסף ודוגמאות של תוכניות, צרו קשר איתנו.

קיראו עוד על פעילות המחלקה הבי-הדתית:

2017

2016

logo - Copy

אתר המועצה הבין דתית מתאמת בישראל (ע"ר) עבר אל אתר הרבנים למען זכויות האדם. תוכלו לקרוא את החומרים הקודמים באתר הישן.